Skelbimai Alytuje - 'švariausias' skelbimų portalas alytiškiams. Jokios išorinės reklamos, tik skelbimai. Kviečiame išbandyti !
Alytus

Gyventojų (2016):54 437

Alytus – yra šeštasis Lietuvos miestas pagal dydį, didžiausias Pietų Lietuvos miestas, šalia Nemuno, 65 km į pietus nuo Kauno ir 108 km į pietvakarius nuo Vilniaus. Apskrities, rajono, miesto savivaldybės, seniūnijos ir katalikų dekanato centras, turi savivaldybės statusą. Didžiausias Dzūkijos miestas, laikomas neformalia šio etnografinio regiono sostine. Per Alytų iš pietryčių Šiaurės vakarų link teka Nemunas. Nuo seno miestas dalijamas į dvi dalis: dešiniajame Nemuno krante yra Alytus I, kairiajame – Alytus II (didžioji dabartinio miesto dalis išsidėsčiusi kairiajame upės krante): Alytuje II yra miesto centras, telkšo Dailidės ežeras, yra miesto kapinės, Alytaus miškas, miesto parkas ir sodas, kraštotyros muziejus, karių kapinės, Jaunimo parkas; Alytuje I yra žydų kapinės, Alytaus Šv. Liudviko bažnyčia, pietuose stūkso Alytaus piliakalnis ir teka Alytupis.
Mieste įkurtas kraštovaizdžio istorinis draustinis, stūkso akmuo Klebonas. Geležinkelio stotis įsikūrusi miesto vakaruose, Likiškiuose. Alytuje stovi 4 bažnyčios, yra 4 gimnazijos, tuberkuliozės ligoninė, Stasio Kudirkos rajono centrinė ligoninė, sporto rūmai (archit. A. Kulvietis), valstybiniai vaikų globos namai, 3 pašto poskyriai.

Apskritis: Alytaus apskritis
Savivaldybė: Alytaus miesto savivaldybė
Įkūrimo data: 1503
Plotas: 48 km²
Tankumas (2016): 1 134 žm./km²

Vietovardžio kirčiavimas

Vardininkas: ­Alytùs
Kilmininkas: Alytaũs
Naudininkas: Alỹtui
Galininkas: Alỹtų
Įnagininkas Alytumì
Vietininkas Alytujè