Skelbimai Mažeikiuose - 'švariausias' skelbimų portalas mažeikiečiams. Jokios išorinės reklamos, tik skelbimai. Kviečiame išbandyti !
Mažeikiai

Gyventojų (2014):35 997

Mažeikiai (žem. Mažeikē) – miestas šiaurės vakarų Lietuvoje, Žemaitijoje, Telšių apskrityje, 46 km į šiaurę nuo Telšių. Mažeikių rajono savivaldybės centras, Mažeikių seniūnija, yra apylinkės seniūnijos ir Reivyčių seniūnijos administracinis centras.
Archeologų teigimu, dabartinės Mažeikių apylinkės XI-XIII a. buvo apgyvendintos kuršių ir priklausė Ceklio žemei, o žemaičiai šiuose kraštuose atsirado gerokai vėliau. [1] Mažeikių vardas pirmą kartą paminėtas XIII a. Yra žinoma, kad 1290 m. žemaičių žygio į Žiemgalą metu kalavijuočiai sumušė kunigaikščio Mažeikos kariuomenės būrį. Pasak Livonijos kronikos, 1332 m. Livonijos ordino magistro Everhardo vadovaujama kariuomenė „įvykdė karo žygį į netikėlių žemaičių kraštą ir pasiekė Mazeikia (Mažeikių) ir Windeikia dvarus“. Remiantis tuo galima manyti, kad XIV a. minima karaliaus Mažeikos žemė yra davusi pavadinimą dabartiniam Mažeikių miestui, šį valdovą reikia laikyti Mažeikių įkūrėju, o 1290 m. yra Mažeikių įkūrimo data.

Apskritis: Telšių apskritis
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė
Įkūrimo data: 1290 m.
Plotas: 22,79 km²
Tankumas (2014): 1 580 žm./km²

Vietovardžio kirčiavimas

Vardininkas: Mažeĩkiai
Kilmininkas: Mažeĩkių
Naudininkas: Mažeĩkiams
Galininkas: Mažeikiùs
Įnagininkas Mažeĩkiais
Vietininkas Mažeĩkiuose