Skelbimai Jonavoje - 'švariausias' skelbimų portalas jonaviškiams. Jokios išorinės reklamos, tik skelbimai. Kviečiame išbandyti !
Jonava

Gyventojų (2014):29 353

Jonava (tarimas) – devintas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas, esantis Kauno apskrityje, prie Neries, žemiau Šventosios žiočių, 30 km į šiaurės rytus nuo Kauno. Jonavos rajono centras. Yra 2 pašto skyriai. Miesto centre yra Santarvės aikštė, Laikrodžio aikštė (įrengta 1988 m. pagal Rimanto Šneiderio projektą), Ramybės skveras. Miesto gimtadienis švenčiamas rugpjūčio 8 d., neretai siejamas ir su Joninėmis.
Žemaičių stalininkas Dominykas Kosakovskis, prie Skarulių dvaro įkurdamas miestelį, jį pavadino savo sūnaus Jono Eustachijaus vardu slaviškos darybos principais (Janowo). Ilgainiui nusistovėjo aplietuvinta pavadinimo lytis Jonava. Yra legenda, kuri byloja, kad senais laikais kairiajame Neries krante, stovėjusi smuklė, kurioje gyveno Jonas ir Jonienė. Smuklė viliodavo pirklius, amatininkus, kurie sakydavo „Užsukime pas Jonus“. Pasak legendos, taip ir kilo Jonavos pavadinimas.

Apskritis: Kauno apskritis
Savivaldybė: Jonavos rajono savivaldybė
Įkūrimo data: 1750 m. rugpjūčio 8 d.
Plotas: 13,67 km²
Tankumas (2016): 2 148 žm./km²

Vietovardžio kirčiavimas

Vardininkas: ­­Jonavà
Kilmininkas: Jonavõs
Naudininkas: Jõnavai
Galininkas: Jõnavą
Įnagininkas Jõnava
Vietininkas Jonavojè