Skelbimai Kretingoje - 'švariausias' skelbimų portalas kretingiškiams. Jokios išorinės reklamos, tik skelbimai. Kviečiame išbandyti !
Kretinga

Gyventojų (2011):19 010

Kretinga – miestas vakarų Lietuvoje, Žemaitijoje, 11 km į rytus nuo Palangos ir 21 km į šiaurės rytus nuo Klaipėdos. Kretingos rajono savivaldybės, kaimiškosios seniūnijos, katalikų ir evangelikų liuteronų parapijų centras, Kretingos miesto seniūnija. Kretinga yra 6 -tas pagal dydį miestas Žemaitijoje ir 18 -tas visoje Lietuvoje Tai vienas seniausių vakarų Lietuvos miestų, urbanistikos paminklas. Yra geležinkelio stotis, paštas (LT-97001). Pietiniai miesto rajonai – Bajorai ir Penkininkai.
Kretinga įsikūrusi Pajūrio žemumoje, per miestą iš šiaurės į pietus vingiuoja Akmena, dalijanti miestą į dvi dalis, kurias jungia 4 tiltai. Miesto centrą nuo šiaurinės dalies skiria Pastaunyko (Šv. Antano) upelis, kurį užtvenkus susiformavo tvenkiniai. Pietiniu pakraščiu teka Jaurykla. Didesnioji miesto dalis išsidėsčiusi rytiniame Akmenos krante. Čia yra savivaldybė, miesto aikštė, Kretingos rajono kultūros centras. Šiauriniame pakraštyje yra Tiškevičių dvaro rūmai; juose veikia Kretingos muziejus su Žiemos sodu ir parkas, rajono ligoninė, pirminės sveikatos priežiūros centras. Vakariniame Akmenos krante yra pramonės įmonės, eina geležinkelis Šiauliai – Klaipėda; geležinkelis Kretinga – Skuodas nuo 2009 nenaudojamas.

Apskritis: Klaipėdos apskritis
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė
Įkūrimo data: ***
Plotas: ***
Tankumas (2011): ***

Vietovardžio kirčiavimas

Vardininkas: ­­Kre­tingà
Kilmininkas: Kretingõs
Naudininkas: Krẽtingai
Galininkas: Krẽtingą
Įnagininkas Krẽtinga
Vietininkas Kretingojè