Skelbimai Palangoje - 'švariausias' skelbimų portalas palangiškiams. Jokios išorinės reklamos, tik skelbimai. Kviečiame išbandyti !
Palanga

Gyventojų (2011):15 732

Palanga (žem. Palonga) – Lietuvos miestas prie Baltijos jūros, Žemaitijoje, 25 km į šiaurę nuo Klaipėdos, Palangos miesto savivaldybė ir dvidešimtas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas, klimatinis ir balneologinis kurortas. Palangos savivaldybė apima Palangos, Šventosios ir Būtingės gyvenvietes. Yra 3 pašto skyriai (centrinis LT-00001).
Pro miestą vakarų link teka Rąžės upelis, per kurį pastatyta net 10 tiltų ir tiltukų. Vakarinį miesto pakraštį skalauja Baltijos jūra, čia yra daug paplūdimių. Miesto šiaurėje, Šventosios gyvenvietėje, į Baltiją įteka Šventosios upė. Pietiniame pakraštyje yra Nemirsetos gyvenvietė, etnografinės Anaičių kapinės. Piečiau Nemirsetos prasideda Pajūrio regioninis parkas. Gamtiniu požiūriu įdomiausias pajūrio, maždaug 200 m. pločio ruožas, apimantis paplūdimių, smėlio kopų ir pajūrio pušyno juostas. Dvi žymiausios Palangos kopos – Birutės kalnas ir Naglio kalnas.

Apskritis: Klaipėdos apskritis
Savivaldybė: Palangos miesto savivaldybė
Įkūrimo data: ***
Plotas: 10,98 km²
Tankumas (2011): 1 433 žm./km²

Vietovardžio kirčiavimas

Vardininkas: ­­Pa­langà
Kilmininkas: Palangõs
Naudininkas: Pãlangai
Galininkas: Pãlangą
Įnagininkas Pãlanga
Vietininkas Pa­langojè