Skelbimai Šakiuose - 'švariausias' skelbimų portalas šakiškiams. Jokios išorinės reklamos, tik skelbimai. Kviečiame išbandyti !
Šakiai

Gyventojų (2013):5 845

Šakiai (vok. Schaken, Schaki, Schacki, lenk. Szaki, rus. Шаки) – miestas pietvakarių Lietuvoje, Suvalkijoje, Marijampolės apskrityje, 65 km į vakarus nuo Kauno ir apie 50 km į šiaurę nuo Marijampolės, Šešupės žemumoje. Šakių rajono savivaldybės ir seniūnijos centras, 6 seniūnaitijos (Bažnyčios, Centro, V. Kudirkos, Striūpų, Žalgirio).
Miestas įsikūręs abipus Šešupės intako Siesarties. Urbanistikos paminklas (planas radialinis su keturkampe aikšte). Šakiai žinomi kaip zanavykų sostinė.
Vidury miesto telkšo Šakių tvenkinys, kurio vakariniame krante stovi Šakių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, yra Šakių rotušė, savivaldybės pastatas, biblioteka, paštas. Miesto vakaruose – Šakių evangelikų liuteronų bažnyčia, rajono centrinė ligoninė ir poliklinika, rytuose – Zanavykų krašto muziejus, kapinės, Girėnų tvenkinys. Yra miesto parkas. Pietiniame Siesarties krante daugiausia yra pramonės įmonės, kolektyviniai sodai.

Apskritis: Marijampolės apskritis
Savivaldybė: Šakių rajono savivaldybė
Įkūrimo data: ***
Plotas: ***
Tankumas (2013): ***

Vietovardžio kirčiavimas

Vardininkas: ­Šakiaĩ
Kilmininkas: Šakių̃
Naudininkas: Šakiáms
Galininkas: Šakiùs
Įnagininkas Šakiaĩs
Vietininkas ­Šakiuosè