Skelbimai Pakruojyje - 'švariausias' skelbimų portalas pakruojiečiams. Jokios išorinės reklamos, tik skelbimai. Kviečiame išbandyti !
Pakruojis

Gyventojų (2011):5 139

Pakruojis – miestas šiaurinėje Lietuvoje, Šiaulių apskrityje, 36 km į rytus nuo Šiaulių, Mūšos-Nemunėlio žemumoje. Savivaldybės ir seniūnijos centras, 4 seniūnaitijos (Centro, Naujamiesčio, Senamiesčio ir Taikos).
Miestas įsikūręs prie Kruojos upės, netoli kelio Šiauliai–Pasvalys. Miesto centre Kruoja yra patvenkta, todėl rytinėje Pakruojo dalyje Kruoja suformuoja Pakruojo tvenkinį, o miesto centre yra sala-pusiasalis. Prie miesto šliejasi Pakruojo kaimas.
Mieste stovi Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia (nuo 1887 m.), Pakruojo dvaras (žinomas nuo XVI a. pabaigos), centre yra dvi aikštės (Laisvės ir Vienybės), rajono centrinė ligoninė, kultūros namai, paštas (LT-83001), Pakruojo rajono apylinkės teismas, savivaldybės pastatas.
Pakruojo apylinkėse yra kasamas dolomito akmuo, kurio skalda yra naudojama kelių tiesimui. Kalnakasybos pramonė yra pagrindinė Pakruojo rajono pramonės šaka.

Apskritis: Šiaulių apskritis
Savivaldybė: Pakruojo rajono savivaldybė
Įkūrimo data: ***
Plotas: 4 km²
Tankumas (2016): 1 285 žm./km²

Vietovardžio kirčiavimas

Vardininkas: ­Pakrúojis
Kilmininkas: Pakrúojo
Naudininkas: Pakrúojui
Galininkas: Pakrúojį
Įnagininkas Pakrúoju
Vietininkas ­Pakrúojyje